Jdi na obsah Jdi na menu
 


Životopis

Terezka Voříšková (narozena 29.září 1989 Praha) studuje na Pražské konzervatoři obor hudebně dramatický. Tancuje za Fantasy Studio.

V dětství tancovala v dětském souboru Valášek a objevila se také ve videoklipu Filipa Renče k písni Medvídek od skupiny Lucie, to jí bylo 8let. Odmalička toužila být baletkou, ale jak už to tak bývá, osud tomu chtěl jinak. V roce 2005 se zúčastnila konkurzu na film Rafťáci (2006), při jehož natáčení se sblížila s hereckým kolegou Vojtou Kotkem a téměř dva roky spolu měli vztah, který prvně tajili a poté na předávání Českých lvů jej oficiálně potvrdili, kde si ji všiml režisér Karel Janák a vybral si ji pro postavu drsné vodačky Radky. Pod vedením téhož režiséra se objevila i v menší roli ve snímku Ro(c)k Podvraťáků (2006).

V roce 2008 se objevila v českých kinech dokonce hned ve třech filmech. V komedii Svatba na bitevním poli, kde ztvárnila jednu ze starostových dcer. Ve snímku Bohdana Slámy Venkovský učitel si zahrála Berušku a do třetice jsme ji mohli vidět v komedii Bobule, kde si zahrála po boku Kryštofa Hádka Klárku. V bulváru bylo řečeno, že právě kvůli Kryštofovi Terezka opustila Vojtu, ale zda-li je to pravda, to ví jen ona sama.

„O tom, že budu herečka, jsem dřív neuvažovala, ale odmalička mě hrozně bavilo vystupovat před lidmi.“

Krom filmů Terka hrála i v seriálu Místo v životě dceru Ondřeje Vetchého a Ivany Chýlkové Anetu a v budoucnu si zahraje v připravované pohádce Milana Cieslara. Z článků bulvárních novin by se zdálo, že si vybírá vskutku originální role, neboť v komedii Rafťáci zaujala hlavně erotickou scénou na toaletě, ve filmu Ro(c)k Podvraťáků ji pro změnu připoutali k lednici na limonádu a i v souvislosti s její rolí ve snímku Bobule noviny píší především o milostné scéně s hlavním hrdinou.

 
 

 

Poslední fotografie
Archiv

Kalendář
<< září / 2019 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 65391
Měsíc: 435
Den: 8